12 парчиња 8 x 12 инчи непроирен бел акрилен лист 2мм дебел панел Тенки акрилен лим бела празни табла со заштитна хартија за ласерско гравирање на сечење пила за сечење
  • Неодамнешно

12 парчиња 8 x 12 инчи непроирен бел акрилен лист 2мм дебел панел Тенки акрилен лим бела празни табла со заштитна хартија за ласерско гравирање

DEN 1.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Пакет и големина : Пакетот доаѓа со 12 парчиња бели акрилни чаршафи, секоја големина е 8 x 12 инчи / 20 x 30 см, дебелина од 0,08 инчи / 2 мм; Соодветната дебелина и доволна количина можат лесно да ги задоволат вашите потреби за дневна употреба и замена Квалитетен материјал : Пластичниот панел е изработен од квалитетен акрилик, оваа бела празна табла е посилна и повеќе отпорна на влијание од стаклото, полесно за обликување или производство, тој е лесен и само половина од тежината на традиционалните стаклени панели; Уште повеќе, тоа е расипано и цврсто, со одлична сила на затегнување, отпорност на големо влијание и точката на топење и е мазна од обете страни со заштитен филм со лесен пилки прикачен на обете страни. Лесен за обработка : Проucирниот пластичен лист е убав избор за многу креативни проекти; Како и сите акрилици, овој лист може лесно да се сече, пила, дупче, рутира, ласерско сечење, насликан, скриниран од свила, формирана и фабрикувана. Широко употреба : Можете да ги користите овие бели акрилни листови за DIY проекти, како што се акрилни украси за празници DIY, винилни проекти, броеви на табели, сликарство и други занаети, кујна или бања, wallиден панел, домашен декор, полици и друго. Идеален избор на DIY : Белиот пластичен лист е идеален материјал за DIY, како што се ласерски врежани сигнали, случаи на прикажување на хоби, заштитник на уметнички занаетчиски проекти, заштитник на таблети, алатки за сликање и фотографија; Можете исто така да ги користите за да направите светло кутија, ознаки за миленичиња и многу повеќе. Пакет и големина : Пакетот доаѓа со 12 парчиња бели акрилни чаршафи, секоја големина е 8 x 12 инчи / 20 x 30 см, дебелина од 0,08 инчи / 2 мм; Соодветната дебелина и доволна количина можат лесно да ги задоволат вашите потреби за дневна употреба и замена. Квалитетен материјал : Пластичниот панел е изработен од квалитетен акрилик, оваа бела празна табла е посилна и повеќе отпорна на влијание од стаклото, полесно за обликување или производство, тој е лесен и само половина од тежината на традиционалните стаклени панели; Уште повеќе, тоа е расипано и цврсто, со одлична сила на затегнување, отпорност на големо влијание и точката на топење и е мазна од обете страни со заштитен филм со лесен пилки прикачен на обете страни. Лесен за обработка : Проucирниот пластичен лист е убав избор за многу креативни проекти; Како и сите акрилици, овој лист може лесно да се сече, пила, дупче, рутира, ласерско сечење, насликан, скриниран од свила, формирана и фабрикувана.