Меканиксиност шипка за јаглеродни влакна, 3,5мм x 300мм за RC авион DIY алатка за крилја цевка Quadcopter рака
  • Неодамнешно

Меканиксиност шипка за јаглеродни влакна, 3,5мм x 300мм за RC авион DIY алатка за крилја цевка Quadcopter рака

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Родовите со јаглеродни влакна се користат за хеликоптери Quadcopter, RC авиони, модели на скала, оградување, правење змејови во затворен простор, поправка на графит за риболов, крило или засилување и засилување за RC авиони, итн Тркалените шипки се направени од јаглеродни влакна, Дијаметар : 3,5мм (0,14 инчи), должина : 300мм (11,81 инч), пакет од 1 парчиња x јаглеродни влакна тркалезна шипка. Одлично за градба што бара голема сила без вишок тежина; Висока јачина, отпорност на корозија, мазност на површината, исправност, стабилна изведба; Неговата специфична јачина и еластичен модул се всушност повисоки од јаглеродниот челик, но сепак е полесна од алуминиум; Има добра електрична спроводливост и многу добра јачина на затегнување. Прачки за јаглеродни влакна се одвиваат особено добро во апликациите за свиткување или компресија. може да се сече на која било должина. Ве молиме, дозволете грешка од 1-5мм поради рачно мерење. Родовите со јаглеродни влакна се користат за хеликоптери Quadcopter, RC авиони, модели на скала, оградување, правење змејови во затворен простор, поправка на графит за риболов, крило или засилување и засилување за RC авиони, итн. Тркалените шипки се направени од јаглеродни влакна, Дијаметар : 3,5мм (0,14 инчи), должина : 300мм (11,81 инч), пакет од 1 парчиња x јаглеродни влакна тркалезна шипка. Одлично за градба што бара голема сила без вишок тежина; Висока јачина, отпорност на корозија, мазност на површината, исправност, стабилна изведба; Неговата специфична јачина и еластичен модул се всушност повисоки од јаглеродниот челик, но сепак е полесна од алуминиум; Има добра електрична спроводливост и многу добра јачина на затегнување. Прачки за јаглеродни влакна се одвиваат особено добро во апликациите за свиткување или компресија.