ЈАКОБСПАРТС ЛЕД Сијалица ОД Пченка 75W Еквивалент 6000K Дневна Светлина Бела 1100 Лумени
  • Неодамнешно

ЈАКОБСПАРТС ЛЕД Сијалица ОД Пченка 75W Еквивалент 6000K Дневна Светлина Бела 1100 Лумени

DEN 3.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Оваа СИЈАЛИЦА ПРЕДВОДЕНА ОД 10 W е споредлива по осветленост со сијалица СО БЛЕСКАВО светло ОД 75 W Дизајнот "пченка" обезбедува светла сештојасна светлина по прифатлива цена. Температурата НА белата боја ОД 6000К дневна светлина се препорачува за работилници, гаражи, подруми, тремови и други места за кои е потребна силна светлина. Основата Е26 е најчестата основа на сијалицата со завртки и ќе се вклопи во стандардни светилки, тавански тела или на кое било друго место што прифаќа стандардна сијалица. Влезна Моќност : 120 V 10 W; Излез На Лумен : 1100lm; Не-затемнувачки; LED Чипови : 60pcs SMD 5730; CRI : 70. Димензии : 120х50мм, само за внатрешна употреба, не за употреба во целосно затворени тела. Оваа СИЈАЛИЦА ПРЕДВОДЕНА ОД 10 W е споредлива по осветленост со сијалица СО БЛЕСКАВО светло ОД 75 W. Дизајнот "пченка" обезбедува светла сештојасна светлина по прифатлива цена.