Оптичкиуметнички Сини Очила За Заштита На Очите Од Компјутерски Лаптоп Мобилни Очила Прават Во Индија
  • Неодамнешно

Оптичкиуметнички Сини Очила За Заштита На Очите Од Компјутерски Лаптоп Мобилни Очила Прават Во Индија

DEN 1.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Димензии На Рамката : 55-18-138 НЕМА ПОВЕЌЕ УМОРНИ ОЧИ-Намалете го напрегањето на очите, заморот на очите и чувствителноста на светлина за време на долгите компјутерски сесии. Дозволете вашите очи да трепкаат и да функционираат природно. Одлично за канцелариски работници или секој што треба да гледа во екранот цел ден. Дизајниран за целодневна удобност со издржлива, но флексибилна и супер лесна рамка. Без разлика дали сте фаќање на пораки по долг ден на работа, или горење на полноќ нафта за да се заврши проектот - заштита на очите од прекумерно ниво на сина светлина. РАБОТИ СО СИТЕ ТИПОВИ ЕКРАН-просечниот Индиец сега поминува повеќе од 7 часа дневно гледајќи во екран. Без разлика дали станува збор за лаптопи, десктоп компјутери, таблети или паметни телефони - нашите очила помагаат да се намали штетната сина светлина што може да предизвика проблеми со очите и да спречи идеално ниво на сон. Исто така ефикасен против чувствителноста на флуоресцентни светла. ПОДОБРЕНО ИСКУСТВО СО ГЛЕДАЊЕ-ние Сме толку уверени дека нашите очила ќе ви дадат подобро гледање на екранот затоа што ви го нудиме најдоброто во класниот пар леќи. ЗАБЕЛЕЖЕТЕ ЈА РАЗЛИКАТА ВО ДЕНОВИТЕ - со овие очила, ќе почнете да забележувате подобро гледање на екранот и поголема јасност по само неколку дена носење. Сини Очила За Блокирање На Светлината За Дигиталната Генерација Оптичкикарт е водечка марка на компјутерски очила со нула погон што блокираат штетно сино светло прикажано од дигиталните уреди. Во просек, луѓето поминуваат 10 + часа дневно зјапајќи во дигиталните екрани. Сепак, традиционалните очила се наменети само за читање книги, а не за компјутери. Оптичкиочилата за вештачка интелигенција обезбедуваат стилска заштита за да можете да уживате во помалку напрегање на очите. Вистинската Технологија Ако сте запознаени со компјутерските очила, тогаш знаете дека другите можат да бидат жолти со мала транспарентност. Не е добар изглед.