ЉЧКА Мачка Око Сина Светлина Блокирање Очила Анти Око Вирус Компјутерски Очила Жените Мода Јасна Рамка Очила
  • Неодамнешно

ЉЧКА Мачка Око Сина Светлина Блокирање Очила Анти Око Вирус Компјутерски Очила Жените Мода Јасна Рамка Очила

DEN 2.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Рамка За Мачкино Око Против Напрегање На Очите. Блокирање На Сина Светлина. Издржлив и отпорен на капки. Повеќе опции за боја. Пластична рамка. Ширина на објективот : 64 милиметри. Висина на објективот : 50 милиметри. Мост : 16 милиметри. Рака : 143 милиметри. ●ВИСОКОКВАЛИТЕТЕН МАТЕРИЈАЛ●очилата за блокирање на сината светлина се изработени од висококвалитетни пластични рамки, метални храмови, класични проѕирни Леќи без рецепт, засилени ментални шарки , кои може да се носат долго време. Влошките за нос погодни за кожата можат да се прилагодат на различни форми на нос, кои го намалуваат товарот на мостот на носот. ●ОЧИЛАТА за БЛОКИРАЊЕ НА СИНА СВЕТЛИНА ® Очилата со Сина светлина можат да го намалат отсјајот на екранот, да го намалат компјутерското зрачење итн. Очилата против сина светлина можат ефикасно да ги олеснат сувите и уморни очи, да го намалат заматениот вид. Во исто време ќе ве натера да спиете поудобно. ●ЗАШТИТЕТЕ ГИ ОЧИТЕ + Очилата за Блокирање На Сината Светлина на Катеј го ублажуваат визуелниот замор и непријатност од долгите часови сурфање на интернет, игри и работа под флуоресцентни светла, СО заштита ОД УВ400 што блокира 100% од штетните УВ зраци и го намалува отсјајот. ●ДИМЕНЗИЈА на ПРОИЗВОДОТ + Ширина На Објективот : 64мм, Висина На Објективот : 50мм, Ширина На Рамката : 140мм, ширина На Мостот : 16мм, Должина на Ногата : 143мм. ● ОДЛИЧНО ЗА КОМПЈУТЕРСКА РАБОТА● Секој што работи на дигитални екрани како што се компјутери и мобилни телефони неколку часа на ден и има потешкотии да заспие ноќе, тогаш ви требаат очила за филтрирање со сина светлина. Сините светлосни очила можат да го намалат отсјајот на екранот, да го намалат компјутерското зрачење итн.