Sightline H121 тесни вклопувани стари за читање на мултифокус црно зголемување 3.00
  • Неодамнешно

Sightline H121 тесни вклопувани стари за читање на мултифокус црно зголемување 3.00

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Читателите на Sightline користат патентирани леќи со лесно прилагодување со три јаки страни : горниот дел е за интеракција или гледање на предмети во близина На пример, можете да погледнете директно напред кон луѓето со кои разговарате. Средината на леќите се користи за компјутерски цели, како што се вашиот монитор за биро, лаптоп или друг дигитален уред. Конечно, долниот дел е за читање материјали како книги, списанија и други документи. Премиум тесна вклопување оптички рамка за ацетат со адаптална технологија со леска адаптална мултифокална леќа. Висока мода и висока функција. Лесна технологија за леќи за прилагодување. Дизајнот на леќи е исклучително удобен и лесен на очите. Не како и многу други прогресивни леќи- видот на видот вели : Ако треба да се прилагодите, испратете го назад. Тесен вклопна рамка со големина 48-18/145. Вклучена е бесплатна торбичка за складирање на крпа за чистење, услуга и поддршка заснована на САД. Читателите на Sightline користат патентирани леќи со лесно прилагодување со три јаки страни : горниот дел е за интеракција или гледање на предмети во близина. На пример, можете да погледнете директно напред кон луѓето со кои разговарате. Средината на леќите се користи за компјутерски цели, како што се вашиот монитор за биро, лаптоп или друг дигитален уред.