Yosemite Home 'Country Road I' - 43 wx63h wallидна уметност рака насликана на платно, засилена со 3Д елементи, врамени
  • Неодамнешно

Yosemite Home 'Country Road I' - 43 wx63h wallидна уметност рака насликана на платно, засилена со 3Д елементи, врамени

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Рачно насликана на галерија завиткано платно и врамена Мешаните медиуми се користат за подобрување на елементите на сликарството, давајќи му 3Д ефект. Хардверот што виси е прикачен на задниот дел. Рачно насликана на галерија завиткано платно и врамена. Мешаните медиуми се користат за подобрување на елементите на сликарството, давајќи му 3Д ефект. Хардверот што виси е прикачен на задниот дел. „Country Road I“ има неутрални тонови и скоро монохроматски изглед што го прикажува мирна земја. Атмосферската перспектива ја дава оваа слика визуелна длабочина, влечејќи го гледачот кон дрвјата на хоризонтот. Елементите на оградата се украсени со мешани медиумски материјали што му даваат на ова парче живот како текстури и 3Д квалитет. Црната смела рамка го комплетира изгледот. Оваа wallидна уметност би била одличен акцент за голем wallид во домот или канцеларијата.