Солакс 72% машки и женски мерино волна чорапи за пешачење на отворено патеки за патеки за дишење со ниско сечење чорапи на глуждот 3 пакувања
  • Неодамнешно

Солакс 72% машки и женски мерино волна чорапи за пешачење на отворено патеки за патеки за дишење со ниско сечење чорапи на глуждот

DEN 415.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Мека дишење и спречува плускавци Без чешање и издржливост. Тело предиво : 100% мерино волна. Целокупниот состав : 72% мерино волна, 16% полиестер, 10% најлон, 2% ликра спандекс. Машинско миење топло само со слични бои. Tumble Dry Ship. Без белило, железо и суво чисто. 72% мерино волна 16% полиестер 10% најлон 2% Lycra® Spandex. ★ Без чешање и удобно : Тело предиво 100% мерино волна влакна обезбедува удобност цел ден - без чешање! Нашите чорапи направени со влакна од ликра обезбедуваат добра компресија, нашите чорапи за пешачење имаат перничен ѓон за апсорпција на шок и врвна удобност. Дебелата перница помага во намалувањето на влијанието врз зглобовите, овозможувајќи ви да пешачите или да се искачувате подолг временски период без додаден стрес. Арч-заграда го држи чорапот во место и додава дополнителна поддршка, додека целосно перничените, рамни плетени шевови на пети ги намалуваат плускавците. ★ Волна од мерино за удобни и суви нозе : Природните својства за греење и ладење на мешавината од волна од мерино обезбедуваат дека нозете ќе бидат топли во зима и свежи во текот на летото. Вентилациските мрежни ленти ја фаќаат потта. Амортизацијата и подлогата го намалуваат ризикот од добивање плускавци, болни и незгодни удари. ★ Бесплатно и без мирис : Природните својства на мерино волна и својства отпорни на мирис ве одржуваат пријатно, тие ќе ви ги дадат придобивките од волнено порибување, без досадно чешање. Преку процесот на губење, мерино волна е најмногу дише ткаенина и ја апсорбира влагата подобро од другите влакна. Нашите издржливи и удобни чорапи се дизајнирани со дишениот врв што овозможува топлина да избега за да ги спречи нозете да се прегреваат или потеат на долги патеки, скокање или искачувања. ★ Без слајд надолу : Компресијата на нозете обезбедува целодневна поддршка и 10% е составена од еластична еластична што ги задржува вашите чорапи да не се лизгаат надолу и 15% од секоја чорап е направена со траен најлон, засилената пети и потпетицата вклучува дополнително подлога за насочена заштита. Го штити стапалото од смолкнување и спречува болни плускавци. ★ Идеално за пешачење и отворено : Овие чорапи се одлични за пешачење, патувања, авантури на отворено, одење, патување или секојдневно носење како термички чорап во студената сезона. Овие чорапи за пешачење се совршен подарок за вашето семејство, пријатели. Достапни во големи димензии : големина 10-13 американски машки чевли со големина 9-12. Махин мие топло топло само со како бои. Нема белило, железо или суво чисто и не се сува суво. 72% мерино волна 16% полиестер 10% најлон 2% Lycra® Spandex. ★ Без чешање и удобно : Тело предиво 100% мерино волна влакна обезбедува удобност цел ден - без чешање! Нашите чорапи направени со влакна од ликра обезбедуваат добра компресија, нашите чорапи за пешачење имаат перничен ѓон за апсорпција на шок и врвна удобност. Дебелата перница помага во намалувањето на влијанието врз зглобовите, овозможувајќи ви да пешачите или да се искачувате подолг временски период без додаден стрес. Арч-заграда го држи чорапот во место и додава дополнителна поддршка, додека целосно перничените, рамни плетени шевови на пети ги намалуваат плускавците. ★ Волна од мерино за удобни и суви нозе : Природните својства за греење и ладење на мешавината од волна од мерино обезбедуваат дека нозете ќе бидат топли во зима и свежи во текот на летото. Вентилациските мрежни ленти ја фаќаат потта.