Природен аметист бел прашок кристал данглинг сино злато тигар камена камен хексагонална колона 9 x 40 мм камења маица
  • Неодамнешно

Природен аметист бел прашок кристал данглинг сино злато тигар камена камен хексагонална колона 9 x 40 мм камења маица

DEN 0.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

100% полиестер [Назад во рамнотежа] Големиот притисок на модемскиот свет врз нашето тело, ум и дух. Овие природни кристали на срцето можат да ни помогнат да имаме. Може да им помогне на нашите тела да ја отворат и да ја поврзат енергијата. Додавањето кристали на медитација или јога ќе донесе длабока смиреност и ќе им помогне на нашите умови да се чувствуваат намерни и фокусирани. [Дома и канцеларија декорација] Можеме да го ставиме на нашата маса во кревет, кујна, балкон, градина, масичка за кафе или канцелариска маса (околу компјутери или жици). Може да се постави и во вазни, садови со таблети или декорација на шишиња со желби. Природната духовна моќ и енергија на кристалот ќе ја претворат целата негативна енергија во позитивна енергија и ќе ни помогне и ќе бидеме среќни во работата и животот. [Подарок за лекување] Овој сет на кристали има многу бои и е многу погоден за дневни, празнични или роденденски подароци : Божиќ, Денот на благодарноста, Денот на вineубените, Денот на мајката и подароците за годишнината. Може да ја изрази нашата loveубов и благослови на луѓето околу нас. [Единствени] Овие цилиндрични скапоцени камења (палм камен, енергетски камен, џебниот камен) се полираат непречено и се изработени од различни скапоцени камења. Поради природата на скапоцените камења, текстурата, бојата, големината и формата на резби може да варираат малку.