PGA TOUR Women's Women's Airflux 16 Golf Skort со контрола на половината за контрола на стомакот
  • Неодамнешно

PGA TOUR Women's Women's Airflux 16 Golf Skort со контрола на половината за контрола на стомакот

DEN 479.84

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

100% полиестер Повлечете го затворањето. Вентилација на машини за миење. Влаганост на влага : Вградената технологија за влага во влагата во дамите Голф здолниште го оддалечува потењето од телото за да обезбеди суво вклопување што е удобно за целодневно носење. Шеми за истегнување : Иновативните споеви на женската облека за голф се прават да се водат, овозможувајќи поширок спектар на неограничено движење и поголем опсег на движење како што играте. Заштита на сонце : Заштита на сонце UPF 50 спречува оштетување на УВ -зраците да навлезат во ткаенината на дамите голф СКРОР за да помогнат во заштитата на покриената кожа во сончеви денови. Контрола на стомакот : Вградена кратка карактеристики на шамии на стомакот за удобно вклопување што веднаш се лизга и создава мазна силуета. Облеката за голф доаѓа во редовни, ситни и плус големини. Стилот и перформансите се среќаваат со овој PGA Tour Women's Golf Skort. Мекото проточно здолниште за голф доаѓа во должина од 16 инчи и е изработено од вентилаторна ткаенина од воздухот, за да ве одржи кул за крајна удобност кога играте во топли денови. Вграденото кратко ја обезбедува скромноста што ја сакате додека Shapewear во стомакот веднаш ја измазнува вашата фигура за ласкава силуета во облеката за голф. Технологијата на влага обезбедува суво вклопување со движење на влага подалеку од вашето тело.