Хеликс 222381 Перформанси Шок, Пар
  • Неодамнешно

Хеликс 222381 Перформанси Шок, Пар

DEN 3039.20

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Материјал : Стврднат Челик Заврши : Полиран. Серијата завртки на хеликс на фабричките перформанси ве стави под контрола. Полираните зацврстени челични шокови на хеликс нудат врвни перформанси, а исто така изгледаат одлично! Овие шокови се посилни и помазни од споредливите шокови и директно ќе заврткаат во Вашето Гран При На Понтијак од 1965-1968 година . Секое Шок вратило е тврдо елоксираните челични тела даваат дополнителна цврстина, додека тефлонските клипови, силиконските мочни меури и шахтите обложени со титаниум нитрид се комбинираат за помазно движење на суспензијата и дополнително влечење на нерамни површини. Уникатните прилагодливи фитинзи на хеликс гарантираат совршено вклопување за залиха или прилагодена апликација. Отстранливото горно капаче ја прави обновата чиста и едноставна операција. Секој шок нуди претходно инсталиран клип за идна надградба На Серпентина Над ударите.