GOWE радијатор за алуминиумска легура радијатор За Mitsubishi GALANT VR-4/VR4 EC5A/EC5W 6A13TT MT 1996-2003
  • Неодамнешно

GOWE радијатор за алуминиумска легура радијатор За Mitsubishi GALANT VR-4/VR4 EC5A/EC5W 6A13TT MT 1996-2003

DEN 2.00

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Наддавате На Сосема Нов тркачки алуминиумски радијатор ЗА MITSUBISHI GALANT VR-4 EC5 A/EC5 W 6 A13 TTT 2 - ТУРБО МОТОР 1996-2003Овој радијатор е тежок и дизајниран со висок проток, доаѓа со 2 ред 1" цевки 2.2"(56мм) дебело јадро, капацитетот за ладење е зголемен околу 50%.Поддржете го моторот ДО 800 КС! 2 x 26mm цевки можат да обезбедат повеќе ладење од 3 x 16mm или 3 x 14,5 mm 3 ред цевки.НИКОГАШ НЕ ГРИЖЕТЕ СЕ ЗА ПРЕГРЕВАЊЕ ОТСЕГА. Јадрото на радијаторот е заварено во вакуумска печка за лемење, без епоксидна. Резервоарите се 100% заварени од ТИГ.Материјалот на радијаторите е ист како и авионите. Спецификации; Белешки За Возилото : само Рачно; Големина На Јадрото (во) приближно : Т56мм-2 врани.; Јадро и Резервоар : СИТЕ АЛУМИНИУМ; Тежина (lbs) приближно : 20; Возилото Одговара; MITSUBISHI GALANT VR-4 СО EC5 A/EC5 W 6 A13 TTT 2-ТУРБО МОТОР 1996-2003.