Заслепени полкови слоевити точки секвенци Туту здолниште балет меурчиња за танцување здолништа Свети Патрик
  • Неодамнешно

Заслепени полкови слоевити точки секвенци Туту здолниште балет меурчиња за танцување здолништа Свети Патрик

DEN 2.67

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

75% спандекс, 25% полиестер Затворање на вратоврска. Само миење на рацете. Здолништето Tulle Tutu е изработено од висококвалитетен полиестер и тул, лесен, полу -транспарентен, со три слоја на Тул, мекиот еластичен појас и здолниште се еластични и удобни за вклопување. Балет Туту здолниште Sizechildren Големина на половината : 40 см (16 ин) опуштена до 80 см (31 ин) целосно истегната; Должина : 30 см (11,8 ин) Големина на половината : 48 см (18,8 ин) опуштена до 100 см (39,3 ин) целосно истегната; Должина : 40см (15,7in) удобно половината се вклопува за повеќето жени и девојчиња. 1950 -тите балетски меурчиња за танцување со меки и дијамантски облик, живописни бои. Слоевите на Tulle го прават тоа попопуларен и разгорен. Овие целосни и подуени тутуси можат да се носат под некои класични фустани или можат да се носат сами како здолниште. Здолништето на балетски меурчиња од Petticoat се вклопува совршено за сценски перформанси, проба, фестивал на ренесанса, концерт во 80-тите години, ирски фестивал, костум за костум, облека, матурска шминка и други специјални настани.