CW-X Женски Генератор На Издржливост Зглоб И Мускулна Поддршка Компресија Тесна
  • Неодамнешно

CW-X Женски Генератор На Издржливост Зглоб И Мускулна Поддршка Компресија Тесна

DEN 2027.36

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

80% Најлон/ 20% Ликра Обезбедува оптимална поддршка на целните области. 70% Полиестер/ 30% Спандекс. Помага да се одржува телото ладно и суво, ја повлекува влагата од телото и ја носи кон надворешната страна на затегнатото. Хулахопките за Компресија На Генераторот Cw-X нудат неспоредлива поддршка на мускулите и зглобовите за време на активност со висока издржливост. Карактеристики патентираниот панел ЗА егзо-веб поддршка биомеханички поставен за контурирање на мускулите и зглобовите за да обезбеди поддршка и стабилност без ограничување на опсегот на движење на вашето тело. Овие хулахопки комбинираат компресија со придобивките од кинезиолошката лента.  Целни области : флексори на колкот, четворки, тетива, телиња, зглобови на колкот и коленото. Патентираната Cw-X exo-Web технологија имитира техники на кинезиологија-снимање што тренерите ги применуваат на повредените зглобови и мускули.