Acdelco Silver 18A813A Ротор на сопирачката на предниот диск
  • Неодамнешно

Acdelco Silver 18A813A Ротор на сопирачката на предниот диск

DEN 516.64

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

Произведено со повеќе легури за подобрена дисипација на топлина и перформанси Мелница-балансирана за соодветна функција на роторот; Не се потребни дополнителни тежини. Квалитет потврден за правилна металургија и точна дебелина на плочата на сопирачката. Заоблен радиус за додадена јачина. Некои сребрени делови на Acdelco можеби порано се појавија како предност на Acdelco. Економска вредност со сигурен квалитет. Дијаметар на роторот-11,92 инчи. Висина на роторот-2,04 инчи. Централен дијаметар на дупката-2,8 инчи. За возилата „Generalенерал моторс“, како и повеќето прави и модели. Издржливост - сопирачките на Acdelco Silve се дизајнирани да помогнат да се спротивстават на корозијата и предвременото абење. Проверете го нивото на течноста за сопирачките при секоја промена на маслото. Заменете ја течноста според рачните препораки на сопственикот на возилото. Калпери и цилиндри на тркалото треба да се проверат на секоја инспекција на сопирачките и да се сервисираат или заменуваат како што се бара. Проверете ги линиите на сопирачките за 'рѓа, пункции или видливи протекувања. (Можеби ќе можете да го направите ова, но доколку е потребно, консултирајте се со квалификуван техничар. Проверете ја дебелината на влошките на сопирачките. Инспекција на цревата на сопирачките за кршливост или пукање. Инспекција на поставата на сопирачката и влошките за абење или загадување со течност за сопирачките или маснотиите. Инспекција на лежиштата на тркалата и заптивките за маснотии. Прилагодувања на сопирачките за паркирање (по потреба).