Чорапи за компресија на екипажот на д -р Шолл
  • Неодамнешно

Чорапи за компресија на екипажот на д -р Шолл

DEN 3.33

Количината на стоката
Тековен

  • Security policy (edit with Customer reassurance module)
  • Delivery policy (edit with Customer reassurance module)
  • Return policy (edit with Customer reassurance module)

51% полиестер, 37% најлон, 8% рециклиран полиестер, 4% спандекс Направено во САД. Повлечете го затворањето. Енергетски уморни, уморни нозе и нозе со светлина дипломирана компресија 8-15 mm Hg. Заштитете ги вредните стапала со стратегиска зона амортизирање во области со големо влијание. Засилени предива во петицата и пети за солидна издржливост. Панелите за дишење на мрежи обезбедуваат олеснување за ладење. Безбеден вклопен лак за зголемена поддршка. Искусете го нашиот иконски Invisiseam Ultra мазен, цвест на пети без иритација. Продолжете да се движите со чорапите за компресија на д -р Шоллс. Поминаа деновите на уморни, уморни нозе и нозе благодарение на нашиот потпис дипломирана компресија што обезбедуваат енергична поддршка на следното ниво. Заштитете ги вредните стапала со заштита од челични пети, стратешко зонирање на амортизирање, безбедна поддршка за ладење, панели за ладење и ултра мазна пети.